Naar de inhoud
Wijds weidelandschap op het eiland Møn onder een heldere lucht

Weer op Møn

Klimaat en beste reistijd. Maandwaarden van DMI, seizoenstijden van GeoCenter en museum, vakantiedata 2027

Het weer op Møn is een gematigd Oostzeeklimaat: koele winters met vorst, late voorjaren en zomers met maximumtemperaturen rond 20 °C. Het eiland ligt in Denemarken ten zuiden van Seeland, daarom gelden de klimaatwaarden van het Deense meteorologische instituut (DMI) als richtlijn. Het warmst zijn juli en augustus met 16,8 °C als daggemiddelde en 21,2 °C als gemiddelde van de maximumtemperaturen. De meeste zon is er in mei. Het eiland heet in het Deens Møn, in het Nederlands ook vaak Mön of Moen, de steilkust dienovereenkomstig Møns Klint.

Klimaat op Møn: waarden per maand

DMI publiceert de klimaatnormaal 1991–2020 alleen voor Denemarken als geheel, niet voor afzonderlijke plaatsen of voor Møn. De tabel toont daarom de landelijke waarden uit DMI Rapport 26-01 "Danmarks Klima 2025" (tabel 7, versie van 3 juli 2026). DMI noemt de normaal 1991–2020 zelf voorlopig en kondigt de definitieve waarden aan voor eind 2026 (stand oktober 2026). Aan de oostkust van Møn wijken afzonderlijke dagen af, voor de planning volstaat het patroon.

MaandDaggemiddelde °CMaximumtemperatuur °CMinimumtemperatuur 's nachts °CNeerslag mmZonuren
Januari1,53,6−0,765,352,0
Februari1,53,7−0,950,469,1
Maart3,36,40,346,4130,6
April7,211,23,438,5188,2
Mei11,315,67,147,4236,6
Juni14,318,510,464,4227,3
Juli16,821,212,765,9227,8
Augustus16,821,212,882,1197,9
September13,517,210,174,9143,5
Oktober9,412,36,483,499,1
November5,57,63,170,453,8
December2,74,70,471,042,9
Jaar8,711,95,4760,21.668,9

Denemarken, gemiddelde 1991–2020 (DMI, voorlopig). Over regendagen publiceert DMI tellingen alleen voor 1961–1990 en andere periodes, daarom staat hier geen kolom daarvoor.

Uit de cijfers valt een en ander af te lezen. Vorst is van december tot en met maart normaal: in januari zijn er gemiddeld 15,3 vorstdagen, in februari 14,8 en in maart 12,5. Zomerse dagen met meer dan 25 °C zijn zeldzaam: in juli gemiddeld 5,2, in augustus 4,3, in juni 1,7. Sneeuw ligt in januari en februari op ongeveer zeven dagen per maand (DMI, Denemarken, 1991–2020).

Beste reistijd voor Møn

De beste reistijd hangt af van wat je op Møn van plan bent. De openingstijden van de grote bestemmingen en de vakantiedata trekken daarbij strakkere grenzen dan het weer.

Persoon in een deken gewikkeld loopt over een besneeuwde steiger aan een bevroren meer op Oost-Møn
Winterdag op Oost-Møn Foto: Mads Tolstrup / Visit Sydsjælland & Møn

Juni tot en met augustus: hoogseizoen

In deze maanden liggen de maximumtemperaturen in het DMI-gemiddelde tussen 18,5 en 21,2 °C, en zijn er bijna 200 tot 228 zonuren per maand. Het GeoCenter Møns Klint is in 2026 in het hoogseizoen van 27 juni tot 9 augustus dagelijks van 10 tot 18 uur open, Møns Museum in Stege in de zomervakantie dagelijks van 10 tot 16 uur (moensklint.dk en museerne.dk, stand oktober 2026). Dit is ook de tijd met de meeste gasten. Vakantiehuizen en campings boek je het best vroeg, meer daarover staat op de pagina Vakantiehuis op Møn.

Mei, juni en september: rustiger en zonnig

Mei heeft gemiddeld de meeste zonuren van het jaar, maar met 15,6 °C maximumtemperatuur nog koele dagen. September brengt nog 17,2 °C en 143,5 zonuren, en al minder vakantiedrukte. Het GeoCenter was in 2026 onder meer van 26 mei tot 26 juni en van 29 augustus tot 9 oktober van 11 tot 17 uur open. Wie wil wandelen, vindt in deze periode goede omstandigheden, de routes staan op de pagina Wandelen op Møn.

Oktober: einde van het seizoen

Oktober heeft met 83,4 mm de meeste neerslag en maar 99,1 zonuren. In 2026 viel de Deense herfstvakantie van 10 tot 18 oktober. Daarna loopt het seizoen af: Møns Museum sloot op 18 oktober 2026, het GeoCenter is van 19 tot 30 oktober nog van 12 tot 16 uur open. In de herfst zijn de stranden en bossen beter geschikt dan de tentoonstellingen, meer daarover op de pagina Stranden op Møn.

November tot en met maart: winterstop

Het GeoCenter is van 31 oktober 2026 tot 20 maart 2027 gesloten (moensklint.dk, stand oktober 2026). De klif en de paden ervoor blijven toegankelijk, de toiletten bij het GeoCenter zijn volgens de exploitant dagelijks van 6 tot 22 uur open. Het park van Liselund is het hele jaar dagelijks van 7 tot 22 uur open, het kasteel zelf is alleen in de zomer met rondleiding te zien, in 2026 van 1 juli tot 30 september (liselundpark.dk). In de winter is de nacht lang en donker: het Dark Sky Park Møn en Nyord is dan het beste sterrenseizoen.

Møn in mei

Mei is de zonnigste maand van het jaar: in het DMI-gemiddelde voor Denemarken zijn het 236,6 zonuren, de gemiddelde maximumtemperatuur is 15,6 °C en de neerslag 47,4 mm. Voor Møn is mei een maand waarin het aanbod week na week verandert. De tijden voor 2027 hadden het GeoCenter, het museum en de busexploitanten in oktober 2026 nog niet bekendgemaakt. De kolom 2026 is een richtlijn, geen toezegging voor 2027.

Rubberlaars met gebreide sok en neopreen handschoen op vuursteen en krijtbrokken op het strand
Laarzen, wollen sok en handschoen op het stenige strand van Møns Klint Foto: Mads Tolstrup / VisitDenmark
AanbodMei 20262027
GeoCenter Møns Klint7 april tot 13 mei van 11 tot 17 uur, 14 tot 17 mei (Hemelvaartsdag) en 23 tot 25 mei (Pinksteren) van 10 tot 17 uur, 18 tot 22 mei en vanaf 26 mei van 11 tot 17 uurwinterstop tot 20 maart 2027, daarna weer open; tijden volgen
Møns Museum, Stegeseizoen vanaf 28 maart, dinsdag tot en met zaterdag van 11 tot 14 uurtijden volgen
Park Liselunddagelijks 7 tot 22 uur, gratisgelijk
Kasteel Liselundrondleidingen in 2026 pas van 1 juli tot 30 septemberkasteelrondleidingen zijn voor 2027 aangekondigd, de kasteel- en tuinwandelingen vanaf mei 2027, data volgen
Bussen naar Møns Klint en Nyordlijnen 678 en 663 vanaf 29 maart, lijn 667 het hele jaardienstregelingen volgen
Café Noorbohandelen, Nyordvan Pasen tot de herfstvakantie dagelijks 11 tot 17 uursite van de exploitant controleren
Postboot Røret, Stege en Nyordmei tot septemberdienstregeling controleren
CampingsKeldby Camping en Stege Camping het hele jaar, Camp Møns Klint vanaf 1 april (gegeven voor 2025)Møn Strandcamping vanaf 3 mei 2027

Bronnen zijn moensklint.dk, museerne.dk, liselundpark.dk, vordingborg.dk en de sites van de exploitanten, stand oktober 2026.

Feestdagen in Denemarken in mei 2027. Hemelvaartsdag valt op donderdag 6 mei, eerste Pinksterdag op 16 mei en tweede Pinksterdag op 17 mei. 1 mei is in Denemarken geen wettelijke feestdag (norden.org, stand oktober 2026). In 2026 opende het GeoCenter met Hemelvaartsdag en Pinksteren al om 10 in plaats van om 11 uur.

Begin mei liep het GeoCenter in 2026 nog met de kortere tijden van 11 tot 17 uur, en Møn Strandcamping opent in 2027 op 3 mei. Vanaf 26 mei golden in 2026 tot 26 juni weer 11 tot 17 uur; het hoogseizoen met 10 tot 18 uur begon op 27 juni. In mei is er gemiddeld voor het hele land de meeste zon, de paden bij de klif zijn open. Wandelingen vind je op de pagina Wandelen op Møn, een plan voor drie dagen onder Møn in 3 dagen.

Weer bij Møns Klint

De klif ligt aan de oostkust direct aan de Oostzee, zonder beschutting tegen de wind. Neem daarom ook in de zomer een wind- en waterdichte jas mee, dat adviseert ook de paklijst van de langeafstandswandelroute Camønoen (museerne.dk). Naast het weer is er het risico van afbrokkelingen: klintskred, stukken klif die naar beneden komen, komt volgens Naturstyrelsen elk jaar voor, het vaakst in de winter en in het voorjaar. Afzettingen moet je respecteren, klimmen op de klif buiten trappen en paden is verboden. Wat je bij de krijtrotsen en steilkust kunt verwachten, staat op de eigen pagina.

Vakantieperiodes 2027

De vakanties bepalen hoe druk Møn is. De Deense zomervakantie ligt in 2027 volgens de vakantieplanning van de gemeente Vordingborg tussen 26 juni en 8 augustus; de tabel voor het schooljaar 2027/28 noemt 28 juni tot 9 augustus. Controleer de datum vóór het boeken op vordingborg.dk. De Deense herfstvakantie duurt in 2026 van 10 tot 18 oktober, in 2027 van 16 tot 24 oktober.

De Duitse zomervakanties 2027 volgens de Kultusministerkonferenz (stand van de pagina: 9 oktober 2025):

DeelstaatZomervakantie 2027
Hamburg1 juli tot 11 augustus
Berlijn en Brandenburg1 juli tot 14 augustus
Sleeswijk-Holstein3 juli tot 14 augustus
Mecklenburg-Voorpommeren5 juli tot 14 augustus
Nedersaksen8 juli tot 18 augustus
Noordrijn-Westfalen19 juli tot 31 augustus
Beieren2 augustus tot 13 september

Voor Hamburg, Sleeswijk-Holstein, Mecklenburg-Voorpommeren en Berlijn vallen de vakanties grotendeels samen met de Deense. In Noordrijn-Westfalen en Beieren beginnen ze pas half juli respectievelijk begin augustus, als de vakantie in Denemarken bijna voorbij is. Hoe je op het eiland komt, staat op de pagina Reizen naar het eiland Møn.

Watertemperatuur van de Oostzee

Een onderbouwde maandnorm voor de Oostzee bij Møn hebben we niet gevonden. DMI toont op dmi.dk/havtemperatuur actuele metingen en een voorspelling voor de komende 48 uur. Voor het zwemmen gelden op de stranden de waarschuwingsborden, tips over stranden staan op de pagina Zwemmen op het eiland Møn.

Twee mensen in winterkleding drinken uit emaille bekers op het strand voor de krijtrots
Pauze met een warme drank op het strand onder Møns Klint Foto: Mads Tolstrup / VisitDenmark

Dagtrip bij slecht weer

Als het regent, is het GeoCenter in het seizoen de belangrijkste attractie, daarnaast Møns Museum in Stege tot half oktober. Een route voor een dag vanaf de hoofdstad beschrijft de pagina Dagtrip van Kopenhagen naar Møn.

Bronnen en stand

Stand 31-10-2026

Veelgestelde vragen

Wat is de beste reistijd voor Møn?

Voor de klif, wandelen en lange dagen zijn mei tot en met september de tijd. In mei is er met 236,6 uur de meeste zon, juni tot en met augustus zijn met maximumtemperaturen van 18,5 tot 21,2 °C het warmst, september zit nog op 17,2 °C. Alle waarden zijn DMI-gemiddelden voor Denemarken 1991–2020. Het GeoCenter is in 2026 van Pasen tot eind oktober open (moensklint.dk, stand oktober 2026).

Wanneer is het op Møn het rustigst?

Buiten de vakanties is het rustiger. De Deense zomervakantie duurt in 2027 van eind juni tot 8 of 9 augustus (Vordingborg Kommune), de Duitse naargelang de deelstaat van eind juni tot half september. Bezoekersaantallen per maand hebben we niet gevonden. Daarom geldt als vuistregel mei, juni en september zonder vakantie.

Hoe is het op Møn eind september?

September heeft in het DMI-gemiddelde voor Denemarken 13,5 °C daggemiddelde, 17,2 °C maximumtemperatuur, 10,1 °C minimumtemperatuur, 74,9 mm neerslag en 143,5 zonuren. Het GeoCenter is tot 9 oktober 2026 van 11 tot 17 uur open, Møns Museum tot 18 oktober 2026 (stand oktober 2026).

Hoe is het weer in oktober op Møn?

Oktober is volgens het DMI-gemiddelde met 83,4 mm de maand met de meeste neerslag, het daggemiddelde ligt op 9,4 °C en de zon schijnt 99,1 uur. De Deense herfstvakantie duurt in 2026 van 10 tot 18 oktober. Het GeoCenter is van 19 tot 30 oktober alleen van 12 tot 16 uur open, daarna begint de winterstop.

Hoe warm is de Oostzee bij Møn?

Daarvoor hebben we geen onderbouwde maandnorm gevonden. DMI publiceert op dmi.dk/havtemperatur actuele metingen en een voorspelling voor de komende 48 uur, maar geen maandgemiddelden voor Møn. Daarom noemen we hier geen watertemperatuur.

Hoeveel zon en regen heeft Møn?

Voor Møn alleen publiceert DMI geen norm. In het gemiddelde voor Denemarken 1991–2020 zijn het 1.668,9 zonuren per jaar, de meeste in mei (236,6), juli (227,8) en juni (227,3), en 760,2 mm neerslag. Het droogst is april met 38,5 mm, het natst oktober met 83,4 mm en augustus met 82,1 mm.

Wat is er in mei op Møn open?

Park Liselund dagelijks van 7 tot 22 uur, de paden bij de klif en de kerken. Het GeoCenter gaat na de winterstop (tot 20 maart 2027) weer open, de tijden voor mei 2027 volgen nog; in 2026 was het in mei van 11 tot 17 uur open, met Hemelvaartsdag en Pinksteren vanaf 10 uur. De tijden voor 2027 volgen op moensklint.dk, museerne.dk en liselundpark.dk (stand oktober 2026).

Hoe is het weer bij Møns Klint?

De klif ligt open aan de Oostzee, de landelijke waarden gelden als richtlijn. Actuele voorspellingen vind je op dmi.dk. Afbrokkelingen van het krijt komen volgens Naturstyrelsen elk jaar voor, het vaakst in de winter en in het voorjaar.

Partnerlinks: bij een boeking ontvangen wij commissie, de prijs verandert niet voor u.